piątek, 29/9/2023 | 2:46 CEST
You are here:  / Hobby i Rozrywka / Piwa rzemieślnicze w pubie

Piwa rzemieślnicze w pubie

post by related

related post

Piwa rzemieślnicze

Dzięki hobbystom i miłośnikom znającym się na rzeczy, mamy dziś do czynienia ze szczególnym podejściem do picia piwa. Dla piwoszy liczy się dziś oryginalność smaku i zapachu, specyfika barwy, swoistość goryczki i jakość piany. Poszukują oni alternatywy dla piw komercyjnych, produkowanych masowo na przemysłową skalę przez duże koncerny piwowarskie.
Piwa rzemieślnicze – jako przeciwieństwo komercyjnego podejścia do piwowarstwa – powstają w małych browarach rzemieślniczych, są one dziełem hobbystów i miłośników tego trunku. Rzemieślnicze browary są często małymi firmami rodzinnymi, a ich moc przerobowa jest ograniczona, przez co piwa rzemieślnicze bywają wypuszczane w małych partiach. Dzięki zastosowanym metodom warzenia, a także dzięki mieszaniu, kombinowaniu ze sobą składników oraz stosowaniu specjalnych drożdży, słodu i dodatkowych elementów, uzyskuje się efekt różniący się jakością od produktu popularnego.
Dzięki swojej jakości i niepowtarzalnemu smakowi rośnie dziś popularność złocistego trunku, a oprócz zwykłego piwa możemy nawet wypić piwa rzemieślnicze w pubie.